ART / Watercolor paintings & Drawings / Tuschlavering 7549140
*
nr 754 9140
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (b. 1934), ""Hos chefen", signed, 1975, 40, 5x32,
Tuschlavering , Peter Dahl (f. 1934), ""Hos chefen", signerad, 1975, 40, 5x32
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite
Estimate:
3000
Sold:
SEK 2700
Auction date:
Monday April 23 2012
at 17:58:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/4 15:18:52
1
Vinnande bud
23/4 17:52:08
2
2.200 kr
23/4 17:52:47
2
2.400 kr
23/4 17:53:42
2
2.600 kr
23/4 17:55:16
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lavering peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
8144 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Farmors hus. Signe..//
Present: SEK 800
Auction ends
today
20 maj at 19:54
-
8303 LITOGRAPHS
2 pcs, Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Signerade e..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:27
*
Peter Dahl
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
nr 754 9140
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (b. 1934), ""Hos chefen", signed, 1975, 40, 5x32,
Tuschlavering , Peter Dahl (f. 1934), ""Hos chefen", signerad, 1975, 40, 5x32
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 3000 |
Sold: | SEK 2700 |
Auction date: |
Monday April 23 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
23/4 15:18:52 | 1 | Vinnande bud |
23/4 17:52:08 | 2 | 2.200 kr |
23/4 17:52:47 | 2 | 2.400 kr |
23/4 17:53:42 | 2 | 2.600 kr |
23/4 17:55:16 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lavering peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
8144 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Farmors hus. Signe..//
Present: SEK 800
Auction ends
today
20 maj at 19:54 -
8303 LITOGRAPHS
2 pcs, Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Signerade e..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:27